Diş Fırçası

Hiç farkına varamıyoruz ama günlük hayatta yaptığımız basit seçimlerin bile  sonuçları var. Her yıl 5 milyardan fazla plastik diş fırçası üretiliyor. Üstelik %100 petrol bazlı plastikten. Bu tüketimin bıraktığı korkunç atığı ve Doğa’ya verdiği zararı düşünebiliyor musunuz? bu durum hepimize gündelik sıradan alışkanlıklarımıza bile büyük sorumluluk yüklüyor. 

Bu soruna alternatif ürünler söz konusu bambu diş fırçası. Neden bambu derseniz, bambu anti bakteriyel olmasından ötürü son derece hijyenik bir üründür.

Doğa dostudur. Çevre kirliliğine sebep olmaz.

Plastiğe alternatif ahşapta olabilir fakat kesilen ağaçların yeniden yetişmesi için ortalama 50 yıllık süreç vardır. Oysa aynı ürün 2 yıllık bambu ile yapılabilir ve bambu çok çabuk büyüyen bir bitki olduğu için birkaç ayda eski haline döner. Bambu ürünlerinin kullanımının artması bambu ormanlarının artması demektir. Ve bu ormanlar doğanın temizlenmesine katkıda bulunur. bambu fotosentez esnasında  benzer ebatlardaki bitkilere oranla %35 daha fazla oksijen üretir. Diş Fırçası extra bir katkıya gerek olmadan bambunun en ham halinden üretilir. Hafiftir, ve suya dayanıklıdır. Özetle ekolojik ve son derece sağlıklı bir malzemedir. 

Doğa’yı korumak alışkanlıklarımıza bağlı…